Blog

Wróć

Fotowoltaika dla domu bezpiecznie, prosto i bez wychodzenia z domu.

Codziennie docierają do nas nowe informacje dotyczące pandemii koronowirusa, które wpływają na nasze codzienne życie. Zmieniająca się rzeczywistość wymaga od nas wszystkich nowych rozwiązań, które pozwolą nam dostosować się do nowej sytuacji.

Zdrowie i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie funkcjonowania naszej firmy i rozpoczęliśmy pracę zdalną większości obszarów od 11 marca, natomiast 9 kwietnia wprowadzamy kolejne zmiany w całym procesie umożliwiające przeprowadzenie zdalnej konsultacji wielkości instalacji z naszym przedstawicielem oraz całkowicie elektroniczne podpisywanie dokumentów.

Oferta instalacji fotowoltaicznej dla domu na odległość z zachowaniem najwyższych standardów jakości

Na czas epidemii wprowadzamy możliwość zdalnej konsultacji z naszym przedstawicielem, która obejmuje:

 • określenie wielkości dachu i określenie liczby modułów fotowoltaicznych, które mogą być umieszczone na dachu,
 • ocenę techniczną konstrukcji dachu w celu potwierdzenia bezpieczeństwa wykonania instalacji,
 • ocenę stanu technicznego instalacji elektrycznej oraz stanu zabezpieczeń w rozdzielni głównej, identyfikację lokalizacji licznika energii elektrycznej,
 • ustalenie miejsca umieszczenia falownika, ustalenie tras kablowych z i do falownika oraz ustalenie zasięgu wi-fi w tym miejscu.

W celu zapewnienia jak najlepszej rozmowy będziemy prosić Klientów o przygotowanie: zdjęć dachu budynku na którym ma zostać zainstalowana elektrownia słoneczna, podanie jego wymiarów oraz posiadania przy sobie rachunków za energię elektryczną lub jej wersji elektronicznej.

W trakcie naszej konsultacji Klient dowie się o:

 • rekomendowanej wielkości instalacji fotowoltaicznej dla domu
 • poziomie oszczędności na rachunkach za prąd już do pierwszego miesiąca od podłączenia fotowoltaiki dla domu
 • specyfikacji poszczególnych elementów elektrowni słonecznej
 • możliwościach finansowania instalacji fotowoltaicznej dla domu przy zerowym wkładzie własnym. Kredytu udziela Ikano Bank.
 • możliwości odliczenia nawet 5 000 zł w ramach programu „Mój Prąd”  oraz skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej

Naszym partnerem w ramach finansowania jest Ikano Bank, który w ciągu max 24 godzin podejmuje decyzję kredytową.

Elektroniczne podpisywanie dokumentów – bez wychodzenia w domu!

Po otrzymaniu oferty, Klient będzie mógł podpisać wszystkie potrzebne dokumenty w tym umowę na realizację instalacji fotowoltaicznej dla domu na platformie autenti.com wykorzystując w tym celu elektroniczne podpisywanie.

Podpisy elektroniczne, które udostępnia Autenti, ich autentyczność oraz integralność dokumentu po złożeniu podpisów są zabezpieczone pieczęcią elektroniczną i spełniają wymagania wynikające z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego  i Rady Unii Europejskiej Nr 910/2014 z dnia 23 lipca 2014 r. w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym

Zawarcie umowy za pośrednictwem platformy Autenti, dzieli się na trzy etapy:

Weryfikacja tożsamości klienta przy podpisywaniu dokumentów elektronicznie

Jest to prosty etap wymagający od Klienta zrobienia przelewu na konto GEO Solar o wartości 1 zł. W przypadku podpisywania umowy przez 2 osoby, muszą być zrealizowane 2 przelewy.

Ten etap występuje zawsze niezależnie od tego czy Klient decyduje się na płatność gotówką czy z wykorzystaniem kredytu.

Będą to przelewy służące jedynie do weryfikacji tożsamości Klientów i ich wartość będzie niezwłocznie zwracana Klientom.

Weryfikacja dokumentów dochodowych przy podpisywaniu dokumentów elektronicznie

Ten etap występuje jedynie w sytuacji kiedy Klient decyduje się na skorzystanie z kredytu na instalację fotowoltaiczną dla domu.

Nasz partner Ikano Bank umożliwia całkowicie zdalną weryfikację dokumentów dochodowych po zrealizowaniu przelewu weryfikacyjnego tożsamość klienta.  

Podpisanie dokumentów na instalację fotowoltaiczną dla domu

Po pomyślnej weryfikacji Klientów pozostaje już tylko podpisanie dokumentów na platformie autenti.com.  W ramach tego etapu podpisywana jest:

 • umowa na instalację fotowotlaiczną dla domu wraz załącznikami oraz dokumentami towarzyszącymi
 • umowa z Ikano Bank w przypadku Klientów, którzy z niego korzystają

I to wszystko. Umowa podpisana w ten sposób zdalnie nie wymaga drukowania oraz przesyłania do biura GEO Solar lub Ikano Bank.

Masz dach? Nie zwlekaj. Napisz lub zadzwoń. Czekamy na Ciebie.

Przez dalsze, aktywne korzystanie z serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś zgody na przechowywanie w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas.

Dowiedz się więcej